Kısa Kısa, Şubat

Kısa kısa Şubat ayı.

Şubat ayında olan bitenler.

Billabong Şubat  ayında 2012 kataloğunu yayınlanmış. 1 mm’lik bir neojacket ararken rastladım. Yeni nesil 1mm’lik neopren üstler 90USD kadar. Biraz pahalı sanki, araştırmaya devam etmek lazım.

Surfermag’in “The Science of Surf” köşesinde vatozlar hakkında bir makale vardı. Vatozun sebep olacağı tatsız bir yaralanmanın çok tatlı tedavisi sıcak su dolu bir küvetmiş.  Çok beğendim. ( Link )

Danube Türkiye’de sezona çok sağlam giriş yapacak. Yeni mekanları, yeni katalogları, sörf tahtası üretimine hız vermeleri, genişleyen iş bağlantıları ile çok güçlü bir başlangıç bekliyorum. Ama bütün hepsinden önce Ağva’da sezon açılışını bekliyorum. (www.danubesurfboards.com)

Bu arada Antalya ve Alanya’daki dalgalar ne kadar tatlılar.

 “Surfing The Wild East” filminin tanıtım videosunu seyrettim. Güzel görüntüler var ama dalga yönünden biraz şanssız olmuş sanırım. (http://blickinsfreie.de/)

Cemreler de düştü bitti. Havaya, suya ve toprağa… Nedir bu cemreler bilmiyorum ama artık bu kar-kış-soğuk yetti canıma. Tamam, tüm cemreler düşmüş işte artık.

Yeni bir sörf belgeselinin tanıtım videosuna rastladım “Splinters” Papua Yeni Gine’de sörf yapan yerli halk ile ilgili. Özellikle Vanimo Village’daki yerli halkın hayatında nasıl bir etkisi ve ağırlığı olduğunu da işleyerek ilerlediği belirtiliyor. Seyretmeye alışık olduğumuz sörf belgeselleri çizgisinin biraz dışında olacak gibi duruyor.

 

Wetsuit’leri arabanın bagajında veya güneşte değil, gölge, sıcak ve kuru bir yerde kurutmak ömrünü uzatıyormuş.

 

Birkaç haftadır her yerde “Blind Surfer” başlığı ile bir video görüyorum. Seyretmeye fırsatım olmamıştı. Mutlaka seyredilmeli. Hayatla derdi olanlara ilham olabilir.


Önceki yazı